בעלי בריכות ברחבי הארץ כבר יודעים כי בריכה דורשת תחזוקה ואין כמו רובוטים לבריכה בתור שירותי ניקיון נוחים וזולים יחסית לאפשרויות אחרות.

בעלי בריכות רבים נהנים מהיתרונות הנפלאים של בריכה פרטית בחצר הבית שלהם והאפשרות להם ולילדים שלהם ליהנות מבריכה שכזאת כמו גם לארח חברים ליום בריכה או על האש ובריכה יחדיו.

אבל כאשר ההנאה מהבריכה מסתיימת יש לשמור עליה נקיה ומצוחצחת לשימוש הבא או לאירוח הבא של אורחים ולשם כך יש כמה אפשרויות. האפשרות הבסיסית היא זאת של ניקוי ידני בשיטות מיושנות יחסית עם פיזור חומרים שונים בבריכה ועבודה ידנית של הניקוי ואילו האופציה השנייה והמודרנית יותר היא באמצעות רובוטים לבריכה.

מהם רובוטים לניקוי בריכה ?

רובוטים לבריכות הם מעין "שואבי אבק" עם הטייה לשימוש במים והתמודדות עם בעיות ניקיון של בריכות שחיה שונות. הרובוטים הם למעשה יחידות עבודה אשר מסוגלות לנוע עצמאית על קרקעית הבריכה ולנקות אותה תוך כדי התקדמות שתי וערב וכדומה מקצה בריכה אחד לשני. העבודה שלהם יסודית ובתוך פרק זמן קצר יחסית הבריכה במצב "כמו חדש" מבחינת ניקיון והיגיינה כאחד.

כיצד בוחרים רובוט לבריכה?

קיימים סוגים רבים של רובוטים לבריכה ולכם לפני שממהרים לבצע רכישה כדאי לבדוק מה הרובוט שהכי יתאים עבורכם. רובוט לבריכה נבחר על פי כמות העבודה שתידרש ממנו על פי גודל הבריכה, זמן עבודת הניקוי שעליו להספיק לעמוד בו אם ישנו כזה וכמות הניקיונות שיהיה עליו לבצע לפני שיצבור בלאי. על כן חשוב קודם כל למקד את כל הפרמטרים הללו לפני שמחליטים על רכישה שכזאת ורק אז להמשיך הלאה.

היכן רוכשים רובוטים שכאלו?

רובוטים לבריכה נרכשים בחנויות המתמחות בציוד ואביזרים לבריכות שחיה מסוגים שונים או באמצעות האינטרנט באתרים של אותן חברות או כאלו המתמחות בשירות און ליין. חשוב להתייעץ בטרם רכישה ולבדוק מה הדגמים הכי טובים עבורכם ולא עבור המוכר. יש להתאים כאמור את הרובוט לבריכה שלכם במדויק כמה שניתן כדי לקבל הספק מקסימלי ותמורה מירבית ביחס של עלות תועלת.

אחריות, שירות ובלאי?

רובוטים הם יחידות מכניות בעלי מערכת אלקטרונית מתקדמת ועל כן יש לכל רובוט שכזה בלאי עם השנים. חשוב לרכוש רובוט עם אחריות לפחות של שנה אחת ויש גם מי שמוכרים עם אחריות של שנתיים שלשו דגמים מסויימים. חשוב לברר אם ישנם חלקי חילוף לאורך זמן ובזמינות גבוהה אצל הספק או החנות בה רוכשים ואם יש התחייבות כלשהי לאספקה של רכיבים שכאלו אם יידרש הדבר.

לסיכום ניתן לאמר כי אם אתם בעליה של בריכת שחיה בחצר הבית, כדאי לרכוש עם רכישת הבריכה גם רובוט ניקוי מקצועי ואם לא עשיתם זאת אז לאחר מספר שימושים בבריכה ראוי ורצוי לעשות זאת.

המאמר נכתב על ידי חברת ספלאש המתמחה ברובוטים לבריכה