הגשמים שירדו עלינו אפילו לפני חודשים אחדים מרמזים, כנראה, על החורף הקרב, שעומד להיות באופן קר וגשום. כראוי, זה בהחלט אינו המינוס של אירופה או שמא סופות הטורנדו של חופי ארצות הברית, אבל בכל זאת, ארבעה – חמישה שבועות לא פחות של פוך ותנור.

לאמר שיתבסס זהו, שבמרבית הבניינים בישראל, שמתגאים במזגנים משוכללים ויקרים, מסתפקים בחורף בתנור בסיסי שבעיקר שורף את אותה הרגל ואפילו לא מחמם אחר שאר הגוף, או שמא במפזר חום פשוט שלוקח לו עשרים דקות עד שהוא מתחיל להשפיע על הטמפרטורה בחדר. בשביל מה הזלזול? מחמת שהקיץ בארץ ישראל נמשך זמן רב יותר מהחורף?... הגיע העיתוי ליהנות מחדר נעים וגם בחורף. איך עושים אחר זה? אך ורק תוך שימוש קמינים.

מה זה קמינים?
קמינים הם ככל הנראה לא פתוח. מעץ, פחם, גז, סולר ונפט הם ככל הנראה התכשירים של הבערה הקיימים, כשלכל אדם המלות וחסרונות מבחינת זמני הבערה, עוצמת החום המופקת, העלויות הכרוכות בחומר זה ואף רמת הבטיחות (שבעקרון גדולה בכולם, אמנם בכל זאת יש הבדלים מועטים).

קמינים הביאו בהשפעת סרטים רומנטיים במרוצת השנים לסמל רומנטי מסורתי. מדובר כאן בקמיני העץ הקלאסיים, הישנים, הפועלים לרוב בעניין מעץ או לחילופין פחם, בעל ארובה בקצה הגג וש יוצרים חום נהדר ואור עדין היוצר סביבה נעימה. קמינים במראה קלאסי אלו עברו טיפול תוך כדי השנים וכיום נשלחים יחד עם וסתי עוצמת חום ועשן, אולם עוד פעם, היתרון הממשי – האווירה ששוררת המדהימה אשר הוא מייצר.

לעומתו קמין הגז מבחינת יתרונות מרשים יותר, בעל ניסיון יותר, חדיש יותר מכך, נוני כמו כן "קר" מיוחד, אינם מבחינת החום שהוא מפיק, כי במידה ש מבחינת ההרגשה שהוא יוצר. היתרון המשמעותי הוא הנטייה לשלוט בעוצמת הלהבה ועל ידי כך בעוצמת החום, לעומת קמין העץ שבו היכולת בין לא קיימת לפחותה בעיקר.

ניתן לומר, בגדול, שקמין מעץ ראוי הרבה יותר לבתים מרשימים של זוגות בכפר, וקמין גז ראוי הרבה יותר למשפחות באזורים קצת קרים.

עלותם של קמינים בארץ נע בקרב מאות לעשרות אלפים רבים של יורו, אולם מדובר במוצר שמעלה את אותה ערך הדירה ומחזיק מעמד הרבה שנים. חורף חם שיהיה זה לכם!